Erkekler İçin En İyi Kolonya Hangisi?

Erkekler İçin En İyi Kolonya Hangisi?

Erkekler için en iyi kolonya, kişiliğine ve yaşam tarzına uygun bir kolonya olabilir. Birkaç temel faktör göz önüne alındığında; bir erkek kokusu için alışveriş yaparken seçim yapmak baş ağrısı olmak zorunda değildir. Kişinin aktivite düzeyi; ilgi ve hobilerinin neler olduğu, kişisel tercihlerinin ve marka bağlılıklarının neler olduğu, zenginlik ve statünün onun için ne kadar önemli olduğunu düşünmek de önemli olabilir.

Ne kadar aktif?

Bir erkeğe en iyi kolonyayı alırken sorulacak ilk soru “Ne kadar aktif?” diye düşünmektir. Bir erkeğin doğası gereği yaşamında aktif mi yoksa hareketsiz mi olması, kullanması gereken kolonyanın gücü üzerinde bir etkiye sahiptir. Örneğin; sürekli hareket halinde olan bir erkek, terin hoş olmayan kokusunu maskelemek için daha güçlü bir kokuya ihtiyaç duyabilirken, her gün birkaç blok yürümekten fazlasını yapmayan bir kişinin o kadar güçlü bir kokuya ihtiyacı olmayabilir. Özellikle spor meraklısı erkekler için okyanus kolonyası iyi bir seçenek olacaktır.

Erkekler için en iyi kolonya seçimi yapılırken alerjisi olup olmadığını veya kalabalık bir ofiste masa başında çalışıp çalışmadığını düşünmek de iyi bir fikirdir. Çünkü ağır bir koku bu kişiler için uygun olmayabilir. Hafif bir koku bulmak için, koku sektöründe “üst notalar” olarak bilinen kolonyaları isteyebilirsiniz. Bergamot ve safran kolonyası, misket limonu kolonyası gibi narenciye sıfatlarıyla etiketlenmiş kolonyaları arayabilirsiniz. En beğenilen bazı hafif kokular arasında yeşil çay kolonyası bulunur. Daha fazla etkili kokular için; çam kolonyası gibi mağazalardan alt notaları güçlü kokular isteyin veya ambalajın üzerinde yazılı açıklayıcı kelimeler arayın

Farklı bir kolonya için farklı imaj

Kolonya en şık ve sevimli hediyedir. Doruk Kolonya kutuları, hediye etmek için tasarlanmıştır ve üzerlerine motifler, desenler ve kokusunu işaret eden görsellerle dekore edilmiştir. Çiçekler de hediyeye değer katar. Bir buket çiçek, hatta çikolata ve nihayet hoş kokulu bir kolonya harika bir hediye paketi olacaktır. Sıra dışı hediyeler ancak olağanüstü çekici ambalajlarla mümkündür.

Pazarda yüzlerce kolonya markası var; aralarındaki rekabet sadece ürün kalitesine değil aynı zamanda görsel etkilerine de odaklanmak zorunda kaldı. Özellikle kozmetik sektöründe bel kemiği olarak kabul edilir. İyi bir marka olma yolunda liderlik edeceğiniz zaman ambalaj, ürün kalitesiyle sizin için en iyi araçtır.

Nelerden hoşlanır?

Bir erkeğin beklediği; onu iyi hissettirecek, hoşlanacağı ve ona en çok yakışacak kokuyu (sexy koku) ararken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nokta kokudur. Önemli görünmeyebilir, ancak su sporlarından veya sanat galerilerinden hoşlanıp hoşlanmaması, bir kolonya seçimi için önemli bir ipucu olabilir. Okyanus kolonyası su sporları ile ilgilenen erkekler için harika bir seçim olabilir. Ormandan hoşlanan bir kişi doğaya dayalı çam kolonyası gibi kokuları tercih edebilir. Motosiklet seven bir kişi ise deriyi hatırlatan tütün kolonyasını beğenebilir.

En çok hangi aktiviteyi sever? Bir çiftin sahilde bir akşam birlikte sakura – japon kiraz çiçeği meltemleri kokusunun tadını çıkarmak gibi özel bir anı olabilir. Özel günler için romantik bir koku olarak Japon Kiraz Çiçeği kolonyası harika bir hediye olur. Açık havayı seven erkek için, mağazanızdan orta notalı kokuları isteyin. Odunsu, toprak gibi açıklayıcı kelimelerle etiketlenmiş amber kolonyası tercih edilebilir. Dış mekandan hoşlanmayan, saman nezlesi veya alerjisi olan bir kişi çok hafif bir koku isteyebilir. Bu nedenle böyle bir kişi için en iyi kokuları arayın. Doruk kolonyaları, bütçeye önem veren kişiler için en iyi kolonya seçeneklerinden biridir. Çünkü sundukları kaliteye göre oldukça uygun fiyatlıdırlar.

Tercihleri neler olabilir?

Bir erkeğin beğenebileceği kokuları ararken marka sadakatini ve mevcut tercihlerini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Mükemmel kolonyayı bulmanın bir yolu, sıklıkla kullandığı diğer banyo ürünlerini bulmaktır. Deodorantının ve tıraş losyonunun kokusuna bakın. Şampuanını, saç kremini ve duş jelini de koklayın. Bu, mağazaya gitmeden önce hangi kokuları tercih ettiği konusunda iyi bir gösterge olabilir. Kolonya serisine sahip birçok şirketin ayrıca bir dizi köpük sabun, saç ürünleri, tıraş sonrası losyon veya ortam kokuları için oda parfümü gibi ürünleri vardır. Örneğin, kamu görevinde bulunan resmi giyimli erkeklerin amber kolonyasından hoşlanması muhtemeldir. Kolonya hediyesi seçeceğiniz bir halk müziği hayranıysa amber kolonyası ve tütün kolonyasını seçebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken son faktör kolonyanın fiyatıdır. Ayrıca kolonyayı ne amaçla veya nerede kullanacağını da göz önünde bulundurun. Daha ucuz olan bir günlük kolonyayı ve özel günler için daha pahalı bir kolonyayı kullanabilirsiniz. Modaya pek önem vermeyen bir kişi, daha pahalı bir kokunun karmaşıklığını takdir etmeyebilir, bu nedenle herhangi bir şey satın almadan önce kişiliğini düşünün. Zevkleri konusunda çok titiz değilse, sevdiğinin ona verdiği her şeyle mutlu olabilir. Bir erkek partner için başka bir eşe hediye alınması durumunda, her iki tarafın da hoşlanabileceği bir koku olduğundan emin olun. Aksi takdirde satın aldıktan sonra pişman olunabilir. Kokuların bir kişiye özel olması için pahalı olması gerekmez. Aslında, erkekler için en iyi kolonyalardan bazıları yerel bir market zincirleri rafında bulunabilir.

Kolonya ambalajları üzerindeki açıklamaları okumanız faydalı olacaktır. Bir erkek için en iyi kolonyayı bulmak için, aktivite seviyesi, hobiler, marka tercihleri ​​ve fiyat noktaları hakkında birkaç not alarak en iyi kolonyayı satın almak daha kolay bir iş olacaktır.

Doruk KOLONYA
Mesul Müdür
Kimyager & Kimya Mühendisi

Dilara ILINDIR

dorukkolonya

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Top Img back to top