Vazelin iyileşme sürecini hızlandırıyor

Doruk Vazelin

Geniş bir kullanım alanı olan vazelinin cilde oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. İlk olarak 1870 yılında Cheesebrough isimli kimyager, vazelini, önce kendi derisini ya asitle ya da ateşle yakarak daha sonra yanan kısma bu merhemi sürerek yaranın nasıl iyileştiğini göstererek gerçekleştirdi. Vazelin, önceleri sıyrıklara, yanıklara ve kesiklere iyi gelen bir krem olarak piyasaya sürülse de, günümüzde Vazelin’in kanıtlanmış bir tıbbi etkisi bulunamamıştır. Buna rağmen iyileşme sürecini yarayı mikroplardan ve nemden koruyarak hızlandırdığı bilinmektedir.

Soğuk havanın ve güneşin cildi kurutucu etkisinden korur ve cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlar. Cilt ve dudaklarda kullanımı yaygın olarak görülmekle birlikte, kullandığınız vazelin kalitesine göre, uzun süren etkileri vardır. Vücudunuzun ihtiyacı olan tazelik, yumuşaklık ve nemlilik vazelin ile sağlanır.

Yaz ve kış aylarında güvenle kullanılabilen DORUK Vazelin üç çeşit olarak üretilmekle birlikte Pharma Grade vazelin kullanılarak en kaliteli düzeyde tüketiciye sunulmaktadır.

Vermiş olduğu nem ile birlikte doğal bir parlaklık veren Doruk Vazelin cildinizin ve dudaklarınızın tercihi olacaktır.

dorukkolonya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar yapılır.

Top Img back to top