fbpx

Doruk Kolonya

Geniş bir kullanım alanı olan vazelinin cilde oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. İlk olarak 1870 yılında Cheesebrough isimli kimyager, vazelini, önce kendi derisini ya asitle ya da ateşle yakarak daha sonra yanan kısma bu merhemi sürerek yaranın nasıl iyileştiğini göstererek gerçekleştirdi. Vazelin, önceleri sıyrıklara, yanıklara ve kesiklere iyi gelen bir krem olarak piyasaya sürülse de, günümüzde Vazelin’in kanıtlanmış bir tıbbi etkisi bulunamamıştır. Buna rağmen iyileşme sürecini yarayı mikroplardan ve nemden koruyarak hızlandırdığı bilinmektedir.

Soğuk havanın ve güneşin cildi kurutucu etkisinden korur ve cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlar. Cilt ve dudaklarda kullanımı yaygın olarak görülmekle birlikte, kullandığınız vazelin kalitesine göre, uzun süren etkileri vardır. Vücudunuzun ihtiyacı olan tazelik, yumuşaklık ve nemlilik vazelin ile sağlanır.

Yaz ve kış aylarında güvenle kullanılabilen DORUK Vazelin üç çeşit olarak üretilmekle birlikte Pharma Grade vazelin kullanılarak en kaliteli düzeyde tüketiciye sunulmaktadır.

Koku ve renk barındırmayan çeşidimiz ile sadeliğin peşinden giden; Sade Vazelin, mis gibi Isparta güllerini barındıran, gül kokusuyla gülün tazeliğini yaşatan; Vazelin Gül, Ülkemizin zengin ağaçlarının özütlerinden oluşan yağlar ile zeytin yağının onarıcılığını işleyen; Vazelin Zeytin Yağlı çeşitlerimiz Tüketicilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Vermiş olduğu nem ile birlikte doğal bir parlaklık veren Doruk Vazelin cildinizin ve dudaklarınızın tercihi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Image Newletter